Hirudoterapia - Gabinet leczenia pijawkami o mnie hirudoterapia kraków hirudoterapia Kraków - wskazania hirudoterapia Kraków - przeciwwskazania hirudoterapia Kraków - zabiegi hirudoterapia Kraków - wyniki leczenia hirudoterapia Kraków - odmładzanie i oczyszczanie hirudoterapia Kraków - gabinety współpracujące hirudoterapia Kraków - Kontakt

Wyniki leczenia

Wybrane przykłady schorzeń kwalifikujące się do leczenia hirudoterapią:

Łagodne nowotwory macicy i przydatków, endometrialne torbiele, zrosty po przebytych zapaleniach przydatków, po poronieniach oraz bezpłodność.
Pijawki wykorzystuje się w celu odbudowania równowagi hormonalnej, poprawy stanu błony śluzowej macicy i mięsniówki gładkiej. Kuracja polega na poprawie cyrkulacji krążenia miednicy małej. Jest to seria zabiegów w okolicy kości krzyżowej i łonowej.

Nieżyt nosa, choroby zatok przynosowych, polipy.
Działanie pijawek: przeciwzapalne, poprawienie odżywienia tkanek, zmniejszenie obrzęku. Zabiegi w okolicach przynosowych oraz za uszami.

Choroby uszu, zapalenie nerwu słuchowego, ostre i chroniczne zapalenie ucha, szumy uszne.
Działanie pijawek: przeciwzapalne, usprawnienie krążenia.
Nagła utrata słuchu, w stanach zapalnych pochodzenia wirusowego. Przywrócenie słuchu jest nowością w hirudoterapii. (Według M. Paruzel „Zarys hirudoterapii praktycznej" 2011 r.) Zabiegi wokół małżowiny usznej.

Urazy prowadzące do obrzęków, pourazowe uszkodzenia tkanek, krwiaki, powikłania po usunięciu gipsu.
Zabiegi hirudoterapii zapobiegają zakrzepowym zapaleniom pourazowym i chorobie zwyrodnieniowej stawów. Zabiegi w okolicach miejsc uszkodzeń.

Zwyrodnienie stawu kolanowego, zwyrodnienie i przykurcze mięśniowe, zespoły bólowe kręgosłupa, zmiany dyskopatyczne, z przewlekłymi bólami korzeniowymi.
Działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, poprawa krążenia. Seria zabiegów w okolicach uszkodzeń.

Zaburzenia neurologiczne, stres, nerwice, depresja, impotencja.
Pozytywne działanie pijawek polega na uwolnieniu w organizmie pacjenta endorfin serotoniny i dopaminy,hormonów szczęścia i miłości. Organizm po serii zabiegów poprzez wykorzystanie pamięci komórkowej uczy się stałego prawidłowego utrzymania ich poziomu.

Hirudoterapia - strona główna