Hirudoterapia - Gabinet leczenia pijawkami o mnie hirudoterapia kraków hirudoterapia Kraków - wskazania hirudoterapia Kraków - przeciwwskazania hirudoterapia Kraków - zabiegi hirudoterapia Kraków - wyniki leczenia hirudoterapia Kraków - odmładzanie i oczyszczanie hirudoterapia Kraków - gabinety współpracujące hirudoterapia Kraków - Kontakt

Hirudoterapia - naturalny lek

Metoda leczenia znana od ponad dwóch tysięcy lat powróciła do współczesnej medycyny w 2004 roku. Obecnie jest stosowana w szpitalach i gabinetach lekarskich Unii Europejskiej jako procedura medyczna 99.991 z wyraźnie określonymi zasadami dla bezpieczeństwa i zdrowia pacjenta.

Hirudo to łacińska nazwa pijawki. W przyrodzie istnieje 500 gatunków, ale do celów leczniczych używa się kilku wyhodowanych w warunkach laboratoryjnych. Lecznicze właściwości posiadają wydzieliny gruczołów ślinowych pijawki zwane SGS (Salivary Glands Secretion). W wydzielinie SGS jest około 115 związków biochemicznych, wytwarzanych tylko przez pijawkę lekarską. Jak do tej pory nie udało się wytworzyć tych związków w sposób sztuczny.

SGS usprawniają krążenie w patologicznie zwężonych naczyniach, niwelują zaburzenia mikrocyrkulacji, a likwidując niedotlenienie i niedokrwienie odwracają procesy u podstaw choroby. Każde schorzenie narusza stan energetyczny komórki czyli zakłóca biopole człowieka. Terapia odbudowuje spójność biopola i odwraca mechanizmy powstawania choroby. Tak kompleksowe działanie pozwala na leczenie wielu schorzeń jak również regeneruje organizm. Jednocześnie mechanizm działania SGS jest w pełni fizjologiczny, nie wywołuje skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczny.

Hirudoterapia - strona główna